Postní putování

Od 2. neděle postní (28. 2.) do 2. neděle velikonoční (11. 4.) probíhá soutěž Postní putování.

Kam budeme putovat? Po kapličkách, křížích, sochách a jiných zajímavých místech tady v okolí. Veškeré poutě, jakožto i toto putování, však připomínají naši celoživotní pouť za Pánem. Pochopitelně i tato postní doba by nás měla přiblížit našemu nebeskému Otci, a tím pádem přiblížit i k druhým lidem a k sobě samému.

Pojďme se tedy vypravit do přírody, najít nová neznámá místa a zažít legraci při hledání krabiček a plnění úkolů.

Zapojit se mohou děti, mládež, rodiny, starší lidé – prostě kdokoli. Doporučujeme se přihlásit v týmu (např. rodina), mohou se ale přihlásit i jednotlivci.

Soutěž spočívá v hledání 25 schránek (kešek), které jsou ukryté převážně na území farností Mladočov a Dolní Újezd. V každé kešce naleznete jak zajímavé informace o místě, tak také úkol k splnění.

Přihlásit se do hry můžete pomocí webového formuláře (odkaz uvedený níže) nebo vyplněním papírové přihlášky v kostele (papírovou přihlášku odevzdávejte opět v kostele).

Každý přihlášený tým dostane malou odměnu, kdo však najde 15 kešek a splní dané úkoly, bude zařazen do závěrečného slosování o hlavní ceny.

Po přihlášení obdržíte mapu a seznam míst. U každého místa bude popsané, jak se tam dostat, navíc tam budou GPS souřadnice (ty mohou využít lidé s „chytrým telefonem“).

Hra není součástí oblíbeného světového Geocaschingu.

V případě nějakých nejasností se obraťte na tel. 777 438 842.

Možná to celé zní složitě, ale určitě jen na první pohled. Jak se říká: Hurá do toho a půl je hotovo. První důležitý krok – přihlášení je tedy před tebou.

Těší se přípravný tým soutěže z farností Mladočov a Dolní Újezd.

Odkaz na přihlašovací formulář: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScRYuyQQq_hWT3VvTQ63Je-sth7tnJnvh6Mf3PO2LXg6LPT4A/viewform?usp=sf_link

P. S. Budeme rádi, když během hledání uděláte nějaké fotografie a pošlete je na mail postniputovani@gmail.com

(pokud by byl soubor do mailu moc velký, doporučujeme posílat pomocí stránky uschovna.cz)

Mapa soutěže je zde

Poznámka: Od 1. 3. 2021 platí vládní opatření, že má člověk chodit za účelem vycházek do přírody pouze na katastrálním území své obce. Po dobu tohoto opatření, které by mělo trvat tři týdny, využijme možnost hledání kešek na území své obce. Až opatření skončí, bude dostatek času najít ty zbylé kešky (a bude-li to potřeba, posuneme termín ukončení soutěže).

Pravidla soutěže:

1. Soutěž probíhá od 28. 2. do 11. 4. 2021. Slosování a vyhlášení soutěže proběhne 18. 4.

2. Schránka – keška se nemusí nacházet přesně na místě se souřadnicemi, hledejte v okruhu do 20 metrů.

3. Úkoly nalezené v keškách je třeba splnit a řešení zaslat na mail postniputovani@gmail.com , do předmětu emailu napsat: SOUTĚŽ. Do emailu je třeba napsat číslo kešky, správnou odpověď (případně fotografii do přílohy) a jméno týmu. Přijde vám odpověď, zda jste úkol splnili.

4. Všichni přihlášení dostanou malou odměnu a ti, co splní aspoň 15 úkolů budou zařazeni do slosování o hlavní ceny.

5. S sebou si vezměte tužku, fotoaparát k dokumentaci některých úkolů (stačí fotoaparát v mobilu), dobrou svačinu a samozřejmě dobrou náladu.

6. V kešce naleznete také papírek, kam napíšete datum a jméno vašeho týmu. Kešku uzavřete a vraťte, prosím, na stejné místo!

7. U každého místa doporučujeme se také krátce zastavit a pomodlit.

8. Budeme rádi, pokud během výletu vyfotíte nějaké fotky a pošlete nám je – buď přímo na mail, nebo např. pomocí služby uschovna.cz (bude-li soubor do mailu moc velký)

9. V případě nějakých dotazů či problémů volejte na tel. 777 438 842