Jdi na obsah Jdi na menu
 


30.12.2012 Svátek Svaté Rodiny

31. 12. 2012

 

V bezprostřední blízkosti Narození Páně si uvědomujeme hřejivý a působivý život toho nejkrásnějšího svazku na zemi při svátku Svaté rodiny.

Bůh, který nás všechny miluje, nám pro každý způsob života dává svou pomoc své milosti ve svátostech. Také pro upevnění růstu a překonání těžkostí nabízí svátost manželství a v každoročním obnovování tohoto pouta v slibu manželském dá pán milost k další cestě všem, kdo tento slib obnovují. Každý chce být v životě šťastný. Každý může být šťastný jen tehdy, když obdarovává druhé. Také manželství může být šťastné jen tehdy, promlouvá-li vždy do všech obtíží a nesnází láska. Láska vždy vycítí, kdy je třeba mlčet a nic nevidět, kdy pomoci, a kdy je třeba mluvit. Láska vychází z čistého srdce a pomáhá dobrou náladou rozjasnit i deštivé počasí. Dokáže probudit statečnost v ochablosti. Láska dovede vytvářet úsměv, který mnoho pomáhá a dokazuje, že láska je živá. Láska je pozorná, vynalézavá, dovede z maličkosti vytvořit krásu.

Láska vidí vždy toho druhého, respektuje jeho záliby, má pochopení a uznání pro práci toho druhého, neskrblí pochvalou a uznáním, laskavostí a ohleduplností, trpělivostí a shovívavostí, nechce vše najednou. Láska odpouští, nemá tvrdé srdce, nevyřkne nikdy tvrdé slovo nebo takové, které by musela někdy odvolat, nezraní slovem, ale pozvedá, je moudrá, vždy dobře odpoví. Láska nikdy nedá zevšednět, protože hledá jednotu s druhým, dává život a život je neustálý růst.

Obraťme všichni svá srdce k Svaté Rodině a prosme o mnoho lásky. Která z ní vyzařuje do světa, aby naše rodiny stály na pevných základech víry, naděje a lásky a vytvářely v lidstvu zdravé jádro, život, který obnoví svět v jednotě a lásce. Muž a žena patří k sobě navzájem a oba společně patří Bohu, již nejsou dva, ale jeden, a proto co Bůh spojil, člověk nerozlučuj. Když se dva ze srdce milují, dávají teprve světu smysl, dělají svět krásným a skvělým až ke hvězdám.

Když se dva opravdu milují, znamenají pro svět víc, než třeba chleba, jen láska dává všemu smysl a tvoří život.